Krzysztof Wojewodzic

dr Krzysztof Wojewodzic

CEO

Dr Krzysztof Wojewodzic, uznany ekspert w dziedzinie edukacji i technologii, jest postacią, która znacząco wpłynęła na rozwój edukacji cyfrowej w Polsce i na świecie. Jako prezes Escola S.A., firmy specjalizującej się w tworzeniu aplikacji mobilnych i webowych, nie tylko w obszarze edukacji, dr Wojewodzic zyskał reputację pioniera nowoczesnych metod nauczania w Polsce. Jest autorem pierwszego w kraju podręcznika w 100% webowego, zatwierdzonego przez MEN, a jego kursy MOOC cieszą się ogromną popularnością, korzysta z nich tysiące osób. Jego osiągnięcia w dziedzinie edukacji cyfrowej są szeroko doceniane zarówno w kraju, jak i za granicą. Jako visiting professor na prestiżowej Akademii Leona Koźmińskiego i ekspert Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, dr Wojewodzic regularnie dzieli się swoją wiedzą na łamach różnych mediów oraz w popularnych podcastach i kanałach YouTube. Jego wkład w rozwój edukacji został dostrzeżony przez światowe media, co zaowocowało zaproszeniem do reprezentowania Polski na renomowanych wydarzeniach międzynarodowych, takich jak World Economic Forum w Davos czy Global Agenda w Londynie. Dr Wojewodzic jest także autorem innowacyjnych podręczników i aplikacji edukacyjnych, które zdobyły uznanie milionów użytkowników na całym świecie. Jego prace i projekty mają nieoceniony wpływ na kształtowanie przyszłości edukacji w Polsce i za granicą, a jego publikacje stanowią ważne źródło wiedzy dla pedagogów, psychologów i specjalistów od technologii. W 2017 roku uzyskał tytuł doktora na podstawie pracy "Strategie instytucji tworzących i zarządzających otwartymi zasobami edukacyjnymi", w której analizował strategiczne uwarunkowania instytucji zarządzających otwartymi zasobami edukacyjnymi i stworzył model mierzenia ich efektywności. Oprócz swojej działalności naukowej, dr Krzysztof Wojewodzic jest także aktywnie zaangażowany w rozwój i wdrażanie technologii sztucznej inteligencji (AI). Kieruje projektami związanymi z AI, mającymi na celu zintegrowanie najnowszych osiągnięć technologicznych z systemami e-learningowymi. Jego badania w tej dziedzinie skupiają się na wykorzystaniu AI do personalizacji procesu nauczania, co pozwala na lepsze dostosowanie materiałów edukacyjnych do indywidualnych potrzeb uczniów. Jego pasja i zaangażowanie w rozwój edukacji cyfrowej uczyniły z niego jednego z najważniejszych ekspertów w tej dziedzinie na świecie. Jego prace i projekty mają nieoceniony wpływ na kształtowanie przyszłości edukacji w Polsce i za granicą, co sprawia, że dr Krzysztof Wojewodzic jest nie tylko znaczącą postacią w świecie edukacji, ale także inspiracją dla innych, dążących do innowacji i doskonałości w tej dziedzinie.