Tworzenie Aplikacji Mobilnych

Aplikacje mobilne to narzędzie pozwalające osiągać globalne sukcesy biznesowe i rozwijać przedsiębiorstwa w oparciu o niewykorzystane dotąd możliwości.

Tworzenie aplikacji mobilnych to złożony proces, na który składa się analiza celów biznesowych i sposobów ich osiągania. Stworzenie odnoszącej sukcesy aplikacji wymaga wiedzy, doświadczenia i umiejętności z zakresu designu, programowania oraz zarządzania projektami.

Jak stworzyć aplikację mobilną odnoszącą sukcesy?

Proces tworzenia aplikacji mobilnych

Pomysł na własną aplikację to pierwszy krok na ścieżce do realizacji postawionych przed nią celów i osiągnięcia przez nią sukcesu. Podstawowe elementy, jak:

 • cel i kluczowa funkcjonalność
 • dodatkowe funkcje,
 • wygląd i sposób działania,
 • czy planowana grupa użytkowników,

pozwalają na rozpoczęcie procesu tworzenia aplikacji mobilnych.

Twój czas i środki, są kluczowymi wartościami w tym procesie. Dlatego tak istotna jest realizacja każdego etapu we współpracy ze specjalistami, którzy mają wiedzę i doświadczenie w tworzeniu aplikacji mobilnych.

Przejście przez kolejne etapy procesu tworzenia aplikacji mobilnych powinno zachodzić płynnie. Ukończenie każdego kroku musi przynieść wartość umożliwiającą rozpoczęcie kolejnego.

 1. Analiza Twojego pomysłu to krok, dzięki któremu upewnisz się o możliwościach i najistotniejszych cechach Twojej aplikacji. Dzięki niej zyskasz kompletną wizję aplikacji opisaną w dokumentacji, przygotowanej przez naszych specjalistów.
 2. Warsztaty analityczne to kolejny krok na ścieżce tworzenia aplikacji mobilnych. W trakcie warsztatów wspólnie z nami określasz  dokładnie każdą funkcję, jej wygląd, sposób interakcji z użytkownikiem oraz innymi systemami. Kompletna dokumentacja po warsztatowa to nieoceniona wartość dla naszych project managerów. Dzięki niej wiemy dokładnie, jak ma wyglądać i działać każdy szczegół aplikacji mobilnej.
 3. Etap programowania aplikacji mobilnej to stała współpraca project managera z Tobą. Dzięki temu możesz elastycznie wpływać na zmiany dokonywane w projekcie i decydować o jego finalnym kierunku, nawet w trakcie procesu tworzenia aplikacji mobilnej.
 4. Testowanie, pozwala na wyłapanie błędów i wdrożenie poprawek a aplikacji. Dzięki niemu będzie ona w pełni gotowa w momencie oddania do użytku.

Kolejny etap to oddanie aplikacji, potwierdzenie przez Ciebie postawionych założeń oraz czas na umieszczenie jej w sklepach producentów telefonów. To moment urzeczywistnienia Twojego pomysłu. Od teraz będzie dostępny dla wszystkich użytkowników.

Co jeszcze możesz zrobić, aby Twoja aplikacja odniosła sukces?

Technologie tworzenia aplikacji mobilnych

Jeśli posiadasz już komplet wniosków wyciągniętych na podstawie analizy, następnym krokiem jest wybór technologii. Dzięki wiedzy i doświadczeniu specjalistów w tej dziedzinie zyskasz pewność, że wybrana technologia na pewno zrealizuje wszystkie Twoje potrzeby.

Kotlin — tworzenie aplikacji na Androida

Android to platforma mobilna o największej  popularności na świecie. Tworząc aplikację mobilną, warto skupić się na użytkownikach tej właśnie platformy.

Tworzenie oprogramowania na Androida ma jednak swoje plusy i minusy. System posiada wiele wersji oraz obsługuje rozmaite urządzenia, dlatego dostosowanie aplikacji do każdego modelu smartfona, a przez to każdego potencjalnego odbiorcy może być utrudnione.

Swift — tworzenie aplikacji na iOS

Na etapie kształtowania profilu odbiorców aplikacji nie można przeoczyć użytkowników platformy Apple. Profil użytkowników iOS różni się od profilu użytkowników innych systemów operacyjnych.

Zbadanie tej grupy docelowej przed stworzeniem aplikacji mobilnej jest bardzo istotne. Może się okazać, że to właśnie tutaj znajduje się zdecydowana większość Twoich odbiorców i aplikacja przygotowana na platformę iOS będzie idealną odpowiedzią na Twoje potrzeby.

React Native — aplikacje multiplatformowe

Tworzenie aplikacji mobilnych z myślą o szerokim gronie odbiorców na wielu platformach jest bardzo popularne.

Realizacja takich projektów możliwa jest dzięki wykorzystaniu technologii multiplatformowych. Dzięki nim za jednym razem można napisać program działający na kilku systemach operacyjnych.

Co więcej, wykorzystanie React Native pozwala na:

 • skrócenie czasu realizacji,
 • zmniejszenie liczby osób potrzebnych do ukończenia projektu,
 • ograniczenie nakładów finansowych.

PWA — Progressive Web Apps

Strona internetowa, która przyjmuje funkcjonalność aplikacji i jest dostępna zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i w przeglądarkach na komputerach, to odpowiedź na potrzeby wielu firm. Tak stworzone rozwiązanie oferuje mnogość zastosowań, duże możliwości dotarcia do użytkowników oraz niski koszt wytworzenia. 

Tworzenie aplikacji mobilnych, w formie stron internetowych posiada jednak szereg ograniczeń funkcjonalnych. Dlatego ta technologia nie będzie dobry wyborem do każdego projektu.

Dzięki doświadczeniu i wiedzy ekspertów bezbłędnie dobierzesz technologię, która odpowie na wszystkie potrzeby Twojej aplikacji. To kolejny krok do stworzenia rozwiązania, które odniesie sukces.

Jak jednak zorganizować współpracę z zespołem odpowiedzialnym za realizację Twojego pomysłu?

Współpraca w trakcie tworzenia aplikacji mobilnych

Istnieją dwie metody współpracy z zespołem tworzącym aplikacje mobilne, wybierz taką, która pozwoli Ci zachować elastyczność i realizować Twoją wizję projektu.

Fixed Price

Tworzenie aplikacji mobilnych w modelu Fixed Price polega na opisaniu zakresu projektu i funkcjonalności, a następnie wycenie realizacji. Zaletą tej metody jest znajomość ceny jeszcze przed rozpoczęciem procesu, ale każda zmiana odbiegająca od początkowego zakresu będzie wymagała korekty budżetu lub zmiany zakresu projektu.

Time & Material

Rozliczając się za czas i zasoby wykorzystane w procesie tworzenia aplikacji mobilnej zyskujesz pełną elastyczność wpływania na proces jej tworzenia na każdym etapie.

Z góry ustalona stawka za godzinę pracy pozwala Ci w pełni przewidywać koszty na przyszłość oraz realizować zadania niezależnie od zmian zachodzących wokół projektu.

Jakie są następne kroki tworzenia aplikacji mobilnych?

Wystarczy porozmawiać o Twoim projekcie ze specjalistą Escola!